GÖRDÜĞÜNÜZ RÜYALARIN ANLAMLARI

İslami Rüya Tabirleri - Diyanet Ruya Yorumları İLE SİZİNLE!

Şahin
Şahin

Rüyasinda beyaz bir sahin tuttugunu görmek, kadrinin yüksekligine, izzete erecegine isarettir. Elinde bir sahin oldugunu gören, itibarli olur.
Sahinin elinden uçup gittigini görmek, seref ve mevkiinin tükenmesine, sahinin elinden düsüp öldügünü görmek, mevkiinden düserek ayni zamanda fakirlesecegine delalet eder.
Kirmani ye göre: birinin kendisine bir sahin verdigini görenin bir çocugu olur. Yahut seref ve itibar kazanir. Sahinin evinin damina kondugunu görmek, devlet büyüklerinden birine yakinlasmaya ve ondan menfaat görmeye isarettir.
Av için bir sahin satin aldigini gören bir ise girer. Muradi olur ve itibari artar. Kadinin etegi altina bir sahinin gizlendigini görmesi, erkek doguracagina, eger sahinin ayaginda çingirak varsa kiz doguma delalet eder.
Cafer’i Sadik a göre, sahin görmek murat, ferah, müjde, yerine getiren ve mal ile tabir olunur. Eger sahin çok vahim, asi evlat, yol kesici hirsiz ile yorumlanir.
Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sahin, vefasi olmayan zalim bir devlet baskanidir.

Rüyada şahin kuşu görmek, yüksek bir memuriyete delâlet eder. Çünkü şahinler yüksekten uçar.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada şahin kuşu görmek, üç vech ile tâbir olunur:
a) Ferah,
b) Müjde,
c) Mal.
Rüyada şahin kuşu tuttuğunu görmek, ulüvv-i kadre, yüksek mevki, makam ve izzete delâlet eder.
Denilmiştir ki: Rüyada görülen şahin, vefası olmayan zalim bir sultandır. Rüyada şahin kuşu, rütbe itibarıyla doğan kuşundan daha aşağıdır.
Rüyada kendisini şahin kuşu olmuş görmek, bir şehre vali olmaya delâlet eder.
Rüyada şahin eti yediğini görmek, kudret ve kuvvete, mal ve menfaata delâlet eder. Elinden şahin kuşunun uçtuğunu görmek, mevkisini kaybedeceğine işarettir.

Reklam Alanı

Tabir Detayları

Reklam Alanı

Yorumlar
  • avatar