GÖRDÜĞÜNÜZ RÜYALARIN ANLAMLARI

İslami Rüya Tabirleri - Diyanet Ruya Yorumları İLE SİZİNLE!

Şadırvan
Şadırvan

Rüyada Şadırvan, itibar ve yüceliğe, üzüntü ve sıkıntıların geçmesine, sevindirici haberlere ve tatlı ve anlamlı mağmeler dinleme; Şadırvan mal biriktirmeye ve bunu uygun bir şekilde dağıtmaya, hayır ve hasenat yapmaya delalet eder.
Rüyasında şadırvan gören kimse mutlu, huzurlu bir yaşam sürecek, uzun ömürlü olacak demektir.
ŞADIRVAN: İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki:
– Rüyada şadırvan görmek, din ile tâbir olunur. Rüyada güzel ve mükemmel bir şadırvan gören ve fakat kime ait olduğunu bilmeyen ulvî mertebeye, güzel geçime, uzun ömre, ziyade rızka nail olur.
Rüyada bir şadırvanın önünde arkadaşlarıyla birlikte oturduğunu görmek, sürür ve feraha, geniş rızka ve muradın husulüne delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada şadırvanın uygun bir yerde, lâyık bir adamın yanında görmesi, izzet ve yüceliğe, üzüntü, keder ve şiddetlerin gitmesine, güzel ve hoş haberler işitmeye veya tatlı nağmeler dinlemeye delâlet eder.
Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada şadırvan görmek, dört şekilde tâbir olunur:
a) Helal rızık,
b) Uzun ömür,
c) Mal ve menfaat,
d) Güzel geçim.
Rüyada bir şadırvanı sattığını veya başkasına hediye ettiğini görmek, hata ve tehlikeye delâlet eder. Çünkü kendi eli ile hayır kapısını kapatmış olur.
Danyal (a.s) demiştir ki: Rüyada şadırvan görmek, güzel geçime, uzun ömre ve hayırlı rızka delâlet eder. Şadırvan ne kadar büyük, suyu ne kadar bol olursa, hayır ve iyiliği de o derecede ziyade olur.
Rüyada bir şadırvanı ensesine yüklediğini görmek, halkın emanetlerini yüklenmeye delâlet eder.

Reklam Alanı

Tabir Detayları

Reklam Alanı

Yorumlar
  • avatar